Matcher idag - Ångermanlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2020-09-27
Tid Match Resultat Anläggning
P17 EM-kval 1 2020
Israel - Kazakstan Uppskj.
Sverige - Finland Uppskj.

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2020-09-27
Tid Match Resultat Anläggning
P17 Div.1 2020 - Region 6 (Grupp 1) A-slutspel
15:00 Friska Viljor-akademi FC - Östersunds FK Skyttis IP
Div 2 Damer Norra Norrland Syd
14:00 Själevads IK 2 - Betsele IF Själevads IP A-Plan
Division 4 herrar slutspelsserie
17:00 Härnösand FC United - Björna IF Högslättens IP
Division 5 herrar
16:00 Anundsjö IF 2 - Bollsta IK Olympia
Div. 6 herrar slutspelsserie
11:00 Själevads IK - Sidensjö IK lag 2 0 - 5 Själevads IP A-Plan
12:00 Arnäs IF lag 2 - Frånö SK 1 2 - 3 HumanResurs Arena A 11
Division 2 pojkar slutspelsserie
15:00 Kramfors-Alliansen P05 - Hägglunds IoFK P04/05 Kramfors IP A-plan
Division 4 pojkar slutspelsserie
13:00 Köpmanholmen-Bjästa FF P07 - Älandsbro AIK P 07-08 7 - 4 Forssvallen 11-manna Gräs
17:30 Hägglunds IoFK P-07 Lag 2 - Sidensjö IK P07 Skyttis IP
Division 4 pojkar fortsättningsserie
15:00 Moelvens FC P05/07 - Bik Sportklubb P07 Billsta IP
15:30 Själevads IK P07 - Anundsjö IF Själevads IP B-plan 9-9
16:00 BK Örnen P 07 - Sollefteå GIF FF Bodums IP
17:00 Björna IF P 06-09 - Sollefteå GIF 08 Norbergsvallen
Division 5 pojkar norra
10:00 Arnäs IF P-08 BLÅ - Husums IF FK HumanResurs Arena U 7
13:30 Modo FF P08/09 lag 2 - Moelvens FC P08 Kempevallen
Division 5 pojkar södra/västra
Kramfors-Alliansen P08 - Sollefteå GIF FF blå Kramfors IP
Division 6 pojkar norra
11:00 Anundsjö IF P09 - Köpmanholmen-Bjästa FF P09 Olympia
12:00 Själevads IK P09 - Domsjö IF P09 Svart Själevads IP B-plan 7-7
15:30 BK Örnen Örnsköldsvik P09 blå - BK Örnen Örnsköldsvik P09 vit Bodums IP
Div. 2 Flickor slutspelsserie
12:00 Domsjö IF F05 - Remsle UIF FF 4 - 0 Domsjö IP
Div. 2 Flickor fortsättningsserie
13:00 Långsele/Forsmo - BK Örnen F05 (9 mot 9) Faxängen B-planen
Div. 3 flickor slutspelsserie
14:00 Bik Sportklubb F06 - IFK Nyland Bondsjöhöjdens IP
Division 5 flickor norra
13:30 BK Örnen F08 vit - Modo FF F08/09 Bodums IP
Division 6 flickor södra/västra
11:00 Remsle UIF FF F 09 - Härnösands SK F09 Lag Vit Remslevallen
13:00 Salsåker-Ullångers IF - Härnösands SK F09 Lag Blå Kinavallen
Division 7 pojkar södra/västra
11:00 Bollsta IK P10 - Moffe BK Grön Bollstavallen B-plan
11:00 IFK Nyland - Sollefteå GIF FF -10 vit Strandvallen