Matcher idag - Ångermanlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2020-07-05
Tid Match Resultat Anläggning
Division 5 herrar
16:00 Anundsjö IF 2 - Molidens IK Olympia
16:00 Bik Sportklubb - Nätra GIF Bondsjöhöjdens IP
16:00 Modo FF - Bollsta IK Kempevallen
19:00 Långsele AIF - Ramviks IF Faxängen A-planen
Division 3 pojkar norra vår
15:30 BK Örnen P06 - Köpmanholmen-Bjästa FF P06 Bodums IP
Division 4 pojkar norra vår
10:00 Domsjö IF - Modo FF P06/07 Domsjö IP
11:00 Köpmanholmen-Bjästa FF P07 - Arnäs IF P-07 Forssvallen 11-manna Gräs
14:00 Hägglunds IoFK P-07 Lag 1 - Björna IF P 06-09 Bussbyvallen A-plan
16:00 Hägglunds IoFK P-07 Lag 2 - BK Örnen P 07 Bussbyvallen A-plan
Division 5 pojkar norra
Modo FF P08/09 lag 2 - Husums IF FK Inst.
10:00 Arnäs IF P-08 GUL - Modo FF P08/09 lag 1 HumanResurs Arena U 7
12:00 Arnäs IF P-08 BLÅ - BK Örnen P08 HumanResurs Arena U 7
16:00 Domsjö IF P08 Blå - Moelvens FC P08 Hangarplan
Division 5 pojkar södra/västra
Bik Sportklubb 1 - Stigsjö IK Bondsjöhöjdens IP
Ramviks IF - HH64 lag 1 Torsvalla IP
Sollefteå GIF FF blå - Kramfors-Alliansen P08 Kubenhallen
Division 6 pojkar norra
Hägglunds IoFK P09 - Arnäs IF P-09 2 Bussbyvallen C7 plan
13:30 Köpmanholmen-Bjästa FF P09 - Anundsjö IF P09 Forssvallen 11-manna Gräs
18:30 BK Örnen Örnsköldsvik P09 vit - BK Örnen Örnsköldsvik P09 blå Bodums IP
Division 4 flickor norra
14:30 Arnäs IF F-07 - Moelvens FC F 06-08 HumanResurs Arena K-11
17:00 Skorpeds SK/Anundsjö IF - Själevads IK F07 Bränna IP
18:30 BK Örnen F07 - Köpmanholmen-Bjästa FF F07 Bodums IP
Division 5 flickor norra
13:30 Modo FF F08/09 - BK Örnen F08 vit Kempevallen
18:30 Domsjö IF F08 - Gideaälvdal UF Hangarplan
Division 5 flickor södra/västra
15:00 Remsle UIF FF Lag röd - Härnösands SK Lag Svart Remslevallen
Division 6 flickor norra
14:00 Domsjö IF F09 - Arnäs IF F-09 Lag 2 Hangarplan
14:30 Arnäs IF F-09 Lag 1 - Sidensjö IK F 09 HumanResurs Arena U 7
18:00 Själevads IK F 09 - BK Örnen F 09 Själevads IP B-plan 7-7
Division 6 flickor södra/västra
17:00 Salsåker-Ullångers IF - Bik Sportklubb F09 Kinavallen
Division 7 pojkar södra/västra
Sollefteå GIF FF -10 blå - Sollefteå GIF FF -10 vit Söderleden nedre
11:00 Bollsta IK P10 - Moffe BK Blå Bollstavallen B-plan
12:00 Bik Sportklubb vit - Kramfors-Alliansen P10 Bondsjöhöjdens IP
14:00 Bik Sportklubb röd - Höga Kusten Bondsjöhöjdens IP
15:00 Moffe BK Blå - IFK Nyland Gånsviksvallen
17:30 HH64/Långsele - Kramfors-Alliansen P10 Blå Faxängen C-planen
Division 7 flickor södra/västra
10:00 Remsle UIF FF 1 - Bik Sportklubb F 10 Söderleden övre
15:00 Bollsta IK F 10 - Kramfors-Alliansen F 10 Bollstavallen B-plan