Matcher idag - Ångermanlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2018-06-24
Tid Match Resultat Anläggning
Div 2 Norra Norrland Syd Damer
16:00 Själevads IK 2 - Clemensnäs IF Själevads IP A-Plan
Div. 1 Pojkar
18:30 Själevads IK - HKF/GIF Själevads IP A-Plan
Div. 2 Pojkar
17:00 Sollefteå GIF FF P03 - Anundsjö IF Nipvallen
Div. 3 pojkar norra
10:00 Själevads IK P04 Grön - Sidensjö IK P04 Själevads IP B-plan
14:30 Arnäs IF 1 - Hägglunds IoFK P-04 HumanResurs Arena U 11
Div. 3 pojkar södra/västra
16:30 Kramfors Alliansen - Långsele AIF P-04 Kramfors IP B-plan
18:00 Köpmanholmen-Bjästa FF P04 - Moffe BK P-04 Forsvallen Konstgräs
Div. 4 pojkar norra
14:00 BLTG P 04-05 - Hägglunds IoFK P-05 Biggevallen
14:00 Husums IF FK -05 - BK Örnen Örnsköldsvik P06 Husums IP
14:00 Själevads IK P05 - Domsjö IF P05 Blå Själevads IP B-plan
16:00 Arnäs IF 05/06 - Modo FF P05/06 HumanResurs Arena U 11
Div. 4 pojkar södra/västra
00:00 Kramfors-Alliansen 1 - Bik Sportklubb P05 Kramfors IP A-plan
12:00 Härnösands FF - Sollefteå GIF FF Lag blå KA5 7/9-manna
19:00 Älandsbro AIK P05 - Sollefteå GIF FF Lag vit Brovalla IP
Div. 5 pojkar norra
Domsjö IF P06 Blå - Domsjö IF P06 Svart
Själevads IK P06 Grön - Köpmanholmen-Bjästa FF P06 Själevads IP B-plan
Div. 5 pojkar södra/västra
14:30 Härnösands FF - Kramfors-Alliansen Myran
17:00 Bollsta IK 06/07 - Bik Sportklubb P06 Bollstavallen B-plan
19:00 Ramsele IK - HH 64 Rafnavallen
Div. 6 pojkar norra
13:00 Köpmanholmen-Bjästa FF P07 - Hägglunds IoFK lag 2 Forsvallen 9-manna 1
18:00 Hägglunds IoFK lag 1 - Arnäs IF P-07, 1 Bussbyvallen A-plan
Div. 6 pojkar södra/västra
14:00 Bollsta IK P 07-08 - Sollefteå GIF FF Vit Bollstavallen B-plan
14:30 Bik Sportklubb P07 - Härnösands FF Bondsjöhöjdens IP
17:30 Kramfors-Alliansen Blå - Ramviks IF Kramfors IP B-plan
Div. 2 Flickor
15:30 Härnösands SK F04 - KB 65 Myran
18:00 Bik Sportklubb F03 - Remsle UIF FF -03 Bondsjöhöjdens IP
18:00 Modo FF/Domsjö IF - Anundsjö IF Kempevallen
Div. 3 Flickor
18:15 Kramfors-Alliansen - Domsjö IF F04 Kramfors IP A-plan
18:30 Moelvens FC F0305 - BK Örnen F 04 Överhörnäs IP
Div. 4 Flickor
12:00 Arnäs IF - Domsjö IF F05 Svart HumanResurs Arena U 11
15:00 Härnösands SK - Kramfors-Alliansen F05 KA5 7/9-manna
Div. 5 Flickor norra
10:30 BK Örnen Örnsköldsvik F 06 - Domsjö IF F06 Blå Bodums IP
16:00 SIK F06 vit - Moelvens FC F06/07 Själevads IP B-plan
18:00 Arnäs IF F-06 - Köpmanholmen-Bjästa FF F06 HumanResurs Arena U 7
18:00 SIK F06 grön - Björna IF BLTG F 06-07 Själevads IP B-plan
18:30 BK Örnen Örnsköldsvik F 06 vit - Domsjö IF F06 Svart Bodums IP
Div. 5 Flickor södra/västra
11:00 Remsle UIF FF F06 - Bik Sportklubb F06 Söderleden övre
Div. 6 Flickor norra
18:00 Själevads IK F07 - Arnäs IF F-07 Själevads IP B-plan
Div. 6 Flickor södra/västra
16:00 Kramfors-Alliansen Vit Div 6 Flickor - Höga Kusten Kramfors IP B-plan
Div. 7 pojkar södra/västra
14:30 Stigsjö IK - HH64 Stigsjö IP
Div. 7 Flickor södra/västra
12:30 Härnösands SK - Stigsjö IK Div 7 Flickor Stigsjö IK F -08/-09 Myran
13:15 Bik Sportklubb F08 - Kramfors-Alliansen Bondsjöhöjdens IP