Matcher idag - Ångermanlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2019-06-16
Tid Match Resultat Anläggning
Dam VM Grupp F
15:00 Sverige - Thailand Stadium Allianz Riviera
18:00 USA - Chile Parc des Princes

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2019-06-16
Tid Match Resultat Anläggning
Div 1 Norrland, damer
15:00 Själevads IK - Notvikens IK DFF Själevads IP A-Plan
P17 Div.1 - Region 6 (Söder)
14:00 Sollefteå GIF FF - GIF Sundsvall U16 Nipvallen
Division 6 herrar
17:00 Mellansel IF - Molidens IK Tallparken A
19:00 Själevads IK - Långsele AIF 2 Själevads IP A-Plan
Division 3 damer norra
16:00 Högakusten - Arnäs IF Nordvallen
19:00 Sidensjö IK - Anundsjö IF Sidensjö IP
Division 3 pojkar norra
11:00 Själevads IK P04/05 - Domsjö IF Svart Själevads IP A-Plan
15:00 Domsjö IF Blå - Sidensjö IK P05 Domsjö IP
Division 3 pojkar södra/västra
11:00 Höga Kusten - Sollefteå GIF FF Lag vit Kinavallen
13:00 Härnösands FF/Älandsbro - Kramfors-Alliansen Brovalla IP
Division 4 pojkar norra
10:00 Arnäs IF P-06 - Själevads IK P06 Grön HumanResurs Arena U 11
18:00 Björna IF P 05-07 - Modo FF P05/06 Mopärlan
18:30 BK Örnen P06 - Domsjö IF Bodums IP
Division 4 pojkar södra/västra
15:15 Härnösands FF - Sollefteå GIF FF P06 Högslättens IP
16:30 Kramfors-Alliansen - Bik Sportklubb P06 Kramfors IP B-plan
18:00 Ramsele IK - Kramfors-Alliansen blå Rafnavallen
Division 5 pojkar norra
11:00 Moelvens FC P05/07 - Hägglunds IoFK P 07 lag 2 Billsta IP
12:00 Själevads IK - Köpmanholmen-Bjästa FF Själevads IP B-plan
13:00 Köpmanholmen-Bjästa FF P07-08 - Domsjö IF P07 Blå
14:00 Hägglunds IoFK P-07 Lag 1 - Köpmanholmen-Bjästa FF P07-08 lag 2 Bussbyvallen C7 plan
15:00 Modo FF P07 - Domsjö IF P07 Svart Kempevallen
16:00 Arnäs P-07 1 - Sidensjö IK P07 HumanResurs Arena U 7
19:00 BK Örnen P 07 - Arnäs P-07 2 Järvedsplan
Division 5 pojkar södra/västra
14:00 Bollsta IK P 07/08 - Höga Kusten Bollstavallen B-plan
17:30 Kramfors-Alliansen P07 Blå - Sollefteå GIF FF P-07 vit Kramfors IP A-plan
Division 6 pojkar norra
10:00 Domsjö IF P08 Blå - Arnäs IF P-08 Blå Hangarplan
12:00 Domsjö IF P08 Svart - Själevads IK P08 Hangarplan
12:15 BK Örnen Örnsköldsvik P08 vit - Arnäs IF P-08 Gul Bodums IP
15:00 Husums IF FK - Modo FF P08/09 lag 1
17:00 Mellansel IF - Modo FF P08/09 lag 2 Tallparken B
18:00 Hägglunds IoFK P-08 - Moelvens FC P08 Bussbyvallen B-Plan
Division 6 pojkar södra/västra
Bik Sportklubb P08 - Kramfors-Alliansen P08
Sollefteå GIF FF vit - Sollefteå GIF FF blå
18:00 HH64 - Stigsjö IK Helgums IP
Division 2 flickor vår
13:00 Domsjö IF - Remsle UIF FF F03/04 Domsjö IP
Division 3 flickor
11:00 Köpmanholmen-Bjästa FF F03-04 - IFK Nyland Forsvallen Konstgräs
17:00 Höga Kusten - Gideälvdal UF Kinavallen
Division 4 flickor vår
14:00 Köpmanholmen-Bjästa FF - Själevads IK F06 Grön Forssvallen 11-manna Gräs
14:30 Arnäs IF F-06 - Remsle UIF FF F06 HumanResurs Arena K-5
17:30 Sidensjö IK F06 - Kramfors-Alliansen Sidensjö IP
19:00 Härnösands SK Lag2 - Själevads IK F06 Vit KA5 7/9-manna
Division 5 flickor norra
14:00 Anundsjö IF /Skorped - Köpmanholmen-Bjästa FF F07 Bränna IP
15:30 BK Örnen F07 blå - Moelvens FC F07 Bodums IP
16:00 Domsjö IF F07 - BK Örnen F07 vit Hangarplan
Division 5 flickor södra/västra
Bik Sportklubb F07 2 - Bik Sportklubb F07 1 Bondsjöhöjdens IP
12:00 Ramviks IF Flickor 06 - Remsle UIF FF F07 Blå Torsvalla IP
14:00 Ramviks IF Flickor 06 - Remsle UIF FF F07 Röd Torsvalla IP
Division 6 flickor norra
11:00 Köpmanholmen-Bjästa FF F08-09 - BK Örnen Örnsköldsvik F08 blå Forsvallen 7-manna 2
14:30 Domsjö IF F08 - Björna IF F 07-09 Hangarplan
18:00 Hägglunds IoFK F08 Lag 1 - Skorpeds SK/Anundsjö IF Bussbyvallen C7 plan
Division 6 flickor södra/västra
14:00 Kramfors-Alliansen F08 - Härnösands SK F 08 Kramfors IP B-plan
Division 7 pojkar södra/västra
Sollefteå GIF FF 09 blå - Sollefteå GIF FF 09 vit Söderleden nedre
11:00 Moffe BK 2 - Sollefteå GIF FF blå-vit Gånsviksvallen
Division 7 flickor södra/västra
10:00 Bik Sportklubb F09 - Salsåker-Ullångers IF Bondsjöhöjdens IP
12:00 Kramfors-Alliansen F09 - Härnösands SK F09 Kramfors IP B-plan
16:00 Remsle UIF FF F09 - Stigsjö IK Söderleden övre